بیشتر افرادی که با افسردگی، اضطراب یا استرس درگیر هستن، به احتمال زیاد خونه نشین هم هستن. بی حس بودن، اضطراب و بی حوصلگی میتونه به این منجر بشه که افراد چیزایی رو که یه زمانی دوست داشتن دیگه انجام ندن.

بیشتر افرادی که با افسردگی، اضطراب یا استرس درگیر هستن، به احتمال زیاد خونه نشین هم هستن. بی حس بودن، اضطراب و بی حوصلگی میتونه به این منجر بشه که افراد چیزایی رو که یه زمانی دوست داشتن دیگه انجام ندن. یکی از راه های موثر در بهبود سلامت روانی اینه که یه سرگرمی جدید پیدا کرده یا یه سرگرمی قدیمی رو ادامه بدین.
روال تکراری هر روز میتونه این علائم رو بدتر کرده و باعث بشه فرد افسرده هیچ انگیزه ای برای پیشرفت نداشته باشه. افرادی که در حال افسرده شدن هستن میتونن زندگی حرفه ای خودشون رو مدیریت کنن اما هیچ انرژی برای لذت بردن از هر نوع فعالیت دیگه رو ندارن. تماشای تلویزیون برای مدت زمان طولانی بعد از کار در داخل خونه برای بدن و روان خیلی مضره. بهتره بدونین که حتما یه سرگرمی وجود داره که بتونه باعث بشه لذت ببرین و احساس کنین در زندگیتون یه هدف دارین.

سرگرمی برای داشتن یک ذهن سالم

تحقیقات نشون میدن که داشتن یه سرگرمی که فرد از انجامش لذت ببره میتونه اعتماد به نفس رو افزایش داده و سلامت روانی رو بهبود بده. سرگرمی هایی که به تمرکز نیاز دارن میتونن در پرت کردن حواستون از مشکلات موثر باشن و حالتون رو خوب کنن. این سرگرمی ها میتونن هنر، نویسندگی، داوطلب شدن برای کمک به حیوانات، عکاسی و…. باشه.
به غیر از احساس رضایت، فواید بسیاری در سرگرمی وجود داره. پرداختن به یه سرگرمی میتونه تمرکز و خلاقیت رو افزایش داده و باعث بهبود آمادگی جسمانی، گسترش مهارت های اجتماعی و فراهم کردن یه منبع درآمد اضافی بشه. سرگرمی ها تا حد زیادی میتونن به روند خودباوری و شناخت و به رسمیت شناختن نقاط قوت یه شخص کمک کنن.
فردی که دائما استرس داره بیشتر از دیگران به سرگرمی نیاز داره تا سطح استرس و فشار خونش رو پایین بیاره. سرگرمی باعث استراحت از مسئولیت های کاری میشه. موثرترین سرگرمی هایی که استرس رو کاهش میدن باغبانی و بافندگی هستن.
در ابتدا شاید پیدا کردن شجاعت و انرژی برای شروع یه فعالیت ناآشنا سخت باشه. از علایقتون یه فهرست درست کرده و یکیش رو انتخاب کنین که به راحتی در برنامتون جای بگیره. پیدا کردن یه همراه برای اینکه در این سرگرمی در کنارتون باشه میتونه بیشتر لذت بخش باشه. ترک کردن پیله تنهایی راحت نیست، اما وقتی که اولین قدم رو برمیدارین خیلی براتون راحت تر میشه که در سرگرمی انتخابیتون حرفه ای بشین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه