آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید.

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید. ما همه رنگ های رنگین کمان را در بدن مان داریم در شکل های مختلف و رنگ های مختلف خون ،بافت های بدن ، استخوان ها و دیگر اجزاء بدن. اما ممکن است مغزا را دیده باشید که در ظرفی شیشه ای در ازمایشگاه در مقابل صفحه نمایش قرار داده اند؛در واقع، مغز زنده که درون جمجمه شما قرار دارد راکد و بی حرکت و به رنگ خاکستری نیست ، مغز به رنگ سفید ، سیاه و قرمز است.
مانند بسیاری مسائل در مورد مغز، این حقیقت وجود دارد که بخواهیم آن را خاکستری بدانیم چرا که قسمت اعظم آن به رنگ خاکستری است. بعضی اوقات تمامی مغز به عنوان سلول های خاکستری نامیده می شود. نویسنده کتابهای جنایی آگاتا کریستی معروف در سریال کارآگاه هرکول پوآرو مدام از سلول های خاکستری مغز یاد می کند. این سلول های خاکستری در تمامی نقاط مغز وجود دارند (این سلول ها در نخاع نیز دیده می شوند). این سلول ها شامل انواعی از سلول ها هستند مانند نورون ها. به هر حال ، مغز همچنین شامل سلول های سفید هم هست. که به عنوان فیبرهای عصبی که به سلول های خاکستری متصل می شوند نامیده می شود.

اجزاء سیاه رنگ با نام سابستینا نیگرا نامیده می شود که نام لاتین “عضو سیاه رنگ” است. این سلول ها به خاطر داشتن نئورملانین سیاه رنگ هستند ، نوع مشخصی از رنگ دانه که برای پوست و موها کاربرد دارد و بخشی از گانگلیون بازال است.در نهایت ، ما قرمز را داریم-که بخاطر داشتن رگ های خونی بی شمار در مغز از آن متشکر هستیم. پس چرا مغز به جای اینکه رنگارنگ باشد رنگ سفید و گچی شکل دارد؟این بخاطر داشتن فیکساتیوز است که به عنوان فرمالدئید که ازمغز محافظت می کند.

منبع: ileev.com

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه